W dniach 12-13 kwietnia na dwóch halach warszawskiego centrum EXPO XXI odbędą się 8. Międzynarodowe Targi Opakowań: Packaging Innovations. To największe targi w Europie Centralnej poświęcone wyłącznie opakowaniom. Organizatorem eventu jest firma Targi w Krakowie.

W ubiegłorocznej edycji Tragów wzięło udział ponad 170 wystawców (z czego 45% to firmy międzynarodowe szukających na polskim rynku partnerów biznesowych), a liczba gości przekroczyła 4 000 z różnych branż m.in.: spożywczej, chemicznej, przemysłowej, farmaceutycznej, TSL i innych. Wśród zainteresowanych wydarzeniem znajdują się właściciele firm, dyrektorzy zarządzający, menadżerowie ds. marki, projektanci, przedstawiciele działów marketingu oraz sprzedaży. Zobaczcie relację z Targów Packaging Innovations 2015r.

Z punktu widzenia logistyki, rolą opakowania jest przede wszystkim ochrona oraz identyfikacja załadunku. W procesie logistycznym właściwie zaprojektowane opakowanie maksymalnie osłania przewożony towar przed ewentualnymi uszkodzeniami, jak również pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeni transportowej przy jednoczesnym zachowaniu obowiązkowych norm i przepisów.

Opakowanie jest również istotnym elementem w procesie magazynowania. Pozwala ono na poprawną identyfikację towaru w ramach procesów: rozładunku, składowania, kompletowania poszczególnych części, wydawania oraz załadunku skompletowanych jednostek logistycznych.

Relacja z targów Packaging Innovations 2015

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=zZXIg3lKaqw

Podobnie jak w ubiegłym roku, nowości oraz najbardziej interesujące rozwiązania w branży zostaną zaprezentowane w ramach sześciu stref tematycznych:

  1. Labelling & Printing: etykiety, rozwiązania w zakresie nadruku na opakowaniach i etykietach, rozwiązania w zakresie uszlachetniania druku, etc.,
  1. Logispack: opakowania zbiorcze, logistyczne, wewnętrzne, ochronne oraz gotowe na półkę,
  1. Safetypack: opakowania bezpieczne, dla substancji niebezpiecznych, systemy zamykania oraz ponownego otwierania opakowań, etc.,
  1. Co-packaging: pakowanie, przepakowywanie, konfekcjowanie, kontrola jakości,
  1. Luxpack: opakowania na produkty luksusowe, ozdobne oraz typu Premium.

Targi Packaging Innovations to dwa dni inspiracji i fachowej wiedzy o nadchodzących trendach w branży w perspektywie najbliższych miesięcy. Uczestnicy Targów będą mogli również wziąć udział w seminariach WorkShops. To doskonała okazja do tego, aby posłuchać i osobiście poznać cenionych przedstawicieli w branży oraz wymienić z nimi własne spostrzeżenia dotyczące prezentowanych case studies.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno