Kiedy pierwsze samochody Omegi Pilzno wyjeżdżały na polskie drogi rzeczywistość przedsiębiorstwa transportowego różniła się znacznie od tej, z którą mamy do czynienia dzisiaj. Wyzwania, jakie stawia przed firmami współczesność są zupełnie innego kalibru i wymagają elastycznego podejścia. O nowych rozwiązaniach i prognozach dla branży transportowej rozmawialiśmy w trakcie Kongresu TSLA EXPO Rzeszów 2017.

Wśród wyzwań dzisiejszych czasów znaleźć można znaczny niedobór zawodowych kierowców na rynku pracy, który – według różnych szacunków – sięga nawet 100 tys. osób. Kłopoty w branży sprawiają również rozliczne i niejednolite kontrole przedsiębiorstw transportowych, a także niedobór dróg o nacisku 11,5 tony. Te przykłady są, rzecz jasna, jedynie wierzchołkiem góry lodowej, którą stopić próbowano w trakcie paneli eksperckich zorganizowanych w ramach Kongresu TSLA EXPO. W jednym z nich, poświęconym właśnie strategicznym kierunkom rozwoju rynku transportowego oraz głównym problemom branży wziął udział wiceprezes Adam Godawski.

Innym ważnym tematem podejmowanym podczas Kongresu było stosowanie optymalizacji i automatyzacji w logistyce. Eksperci podejmujący to zagadnienie w trakcie panelu rozmawiali o innowacyjnych rozwiązaniach oraz trudnościach, jakie stwarza ich wdrożenie. Wśród nich znalazł się Rafał Kwoka, koordynator sprzedaży usług logistycznych w Podkarpackim Parku Logistycznym.

Poza inspirującymi debatami w trakcie Kongresu OMEGA Pilzno brała również czynny udział w części wystawienniczej wydarzenia, gdzie rozmawialiśmy z obecnymi i potencjalnymi klientami o szczegółach naszej oferty. Kontakt bezpośredni z innymi przedstawicielami branży TSL oraz przedsiębiorcami korzystającymi z jej usług jest jedną z największych zalet tego typu wydarzeń. Dlatego też jako jeden ze sponsorów Kongresu TSLA EXPO, cieszymy się z jego niekwestionowanego sukcesu organizacyjnego. Jesteśmy pewni, że czas spędzony na rozmowach – zarówno tych oficjalnych, jak i kuluarowych – przyniesie efekty w postaci rozwiązań dla obecnych wyzwań branży oraz ukierunkuje jej rozwój na najbliższe lata.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno