Tworzenie podsumowań jest niezwykle przyjemnym zajęciem, bo przecież wszyscy lubimy wspominać, a już szczególnie gdy w naszym życiu działo się dużo dobrego. Dlatego z radością zabieramy się za skrócony przegląd najważniejszych zdarzeń roku 2017 w działalności Grupy OMEGA Pilzno.

To był dla nas rok szczególny, OMEGA Pilzno obchodziła bowiem ćwierćwiecze swojego istnienia. Z tego powodu cieszymy się, że obfitował on w wiele szczególnie interesujących wydarzeń, ważnych inwestycji i prestiżowych nagród, które wieńczą 25 intensywnych lat naszej pracy.

Nagrody i wyróżnienia

W 2017 roku działalność Omegi Pilzno została dostrzeżona przez wiele prestiżowych gremiów – zarówno związanych z branżą TSL, jak i tych podkreślających nasz wkład w rozwój województwa podkarpackiego.

Zaczynając od wyróżnień ogólnopolskich warto wspomnieć o wynikach 22. edycji Rankingu Firm TSL tworzonego przez Dziennik Gazetę Prawną. Powodem do zadowolenia jest 7 miejsce Omegi Pilzno w kategorii „Usługi Logistyczne”, w której startowaliśmy jako Operator Logistyczny. Natomiast w biorącej pod uwagę transport drogowy, kolejowy, lotniczy i morski kategorii „Branża Transportowo-Logistyczna” weszliśmy do pierwszej „dwudziestki” zajmując 17 pozycję. Kolejną wartą przypomnienia nagrodą było wręczone w trakcie uroczystej XVI edycji Gali Logistyki, Transportu, Produkcji wyróżnienie w kategorii „Najlepszy operator logistyczny wśród firm wyspecjalizowanych w transporcie drogowym”. Te i wiele innych nagród branżowych daje nam pewność, że jesteśmy w czołówce polskich firm transportowych, a swoje miejsce z roku na rok jeszcze bardziej umacniamy.

To jednak nie wszystko, bo Omegę Pilzno doceniono także w województwie podkarpackim, gdzie jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw i mamy realny wpływ na gospodarkę regionu. Do szczególnie ważnych nagród zaliczyć należy wyróżnienie specjalne „Kreator Podkarpackiej Przedsiębiorczości” przyznawane przez kapitułę rankingu „Złota Setka Firm Podkarpacia” oraz statuetkę w kategorii „Innowacyjna i kompleksowa obsługa logistyczna klientów”, którą otrzymaliśmy podczas XIII Gali Podkarpackiego Klubu Biznes.

Rozwój poprzez inwestycje

Rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby dla założonej w 2016 roku spółki STC, która prowadzi autoryzowany serwis oraz salon sprzedażowy samochodów dostawczych marki IVECO. Inwestycja ulokowana jest przy ul. Rzecha w Rzeszowie i już niedługo będzie wizytówką naszej firmy. Funkcjonalna przestrzeń oraz nowoczesne zaplecze warsztatowe zagwarantują klientom najwyższą jakość obsługi. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Tego roku zakończyła się natomiast inna inwestycja związana z działalnością Podkarpackiego Parku Logistycznego. Magazyn w Mokrzcu zyskał 30 000 m2 nowej powierzchni, co daje mu łącznie 47 000 m2 przestrzeni użytkowej dla klientów.

Najbardziej nietypową inwestycją 2017 roku było z kolei założenie oficjalnego wideobloga Omegi Pilzno o nazwie CplusE, który funkcjonuje na YouTube. Do końca roku opublikujemy tam ponad 40 praktycznych filmów dla zawodowych kierowców, a miarą sukcesu tego przedsięwzięcia jest liczba stałych widzów, która sięga już 10 tysięcy i stale rośnie.

Niecodzienne wydarzenia

Jednym z najciekawszych wydarzeń tego roku był pewien nietypowy transport, który mógł zostać urzeczywistniony jedynie dzięki Omedze Pilzno. Nietypowy ładunek stanowił wrak samolotu Douglas C-47 Skytrain/Dakota, który nieodpłatnie przewieźliśmy z Oławy pod Wrocławiem do małopolskiej Zabawy. Wrak będzie wchodził w skład muzealnej ekspozycji opisującej operację z czasów II Wojny Światowej pod kryptonimem III MOST. Za swój wkład w całe przedsięwzięcie zostaliśmy uhonorowani „Dyplomem Uznania za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Transport odbił się szerokim echem w mediach, a swój materiał na ten temat przygotował nawet Teleexpress, jeden z najchętniej oglądanych serwisów informacyjnych w Polsce.

W 2017 roku do naszego taboru trafił unikatowy ciągnik siodłowy sygnowany logotypem lwa. To stutysięczny MAN TGX, który zjechał z linii produkcyjnej fabryki w Niepołomicach. O jego wyjątkowości świadczy nietypowy numer VIN z numerem 100 000 oraz wyposażenie dodatkowe, które zwiększa komfort pracy. Unikat trafił do jednego z kierowców działu Hakówki i będzie jeździł na trasie Polska – Benelux – Anglia.

Tego roku braliśmy również udział w wielu interesujących eventach branżowych, z których na wyróżnienie zasługują TSLA EXPO Rzeszów 2017, X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 oraz Konferencja Advanced Supply Chain. W ich trakcie prezentowaliśmy nasze spostrzeżenia dotyczące prowadzenia działalności transportowej oraz w gronie specjalistów wymienialiśmy się pomysłami na rozwój polskiej branży TSL.

***
Wszystko, co udało się osiągnąć w 2017 roku jest zasługą ciężkiej pracy całej załogi Grupy OMEGA Pilzno. Dzięki wysiłkowi kierowców, spedytorów, mechaników, pracowników administracyjnych i wielu innych osób możemy osiągać więcej niż inni. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie pełen nowych wyzwań. Jesteśmy na nie gotowi!

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno