Kariera w branży TSL jest na wyciągnięcie ręki. Szczególnie dla młodych osób cechujących się zaangażowaniem w zgłębianiu swoich pasji. W ramach Akademii Omega odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Spotkanie miało wymiar praktyczny i edukacyjny, a poprowadzili je eksperci Omega Pilzno.

Klasa o profilu „technik pojazdów samochodowych” – na potrzeby spotkania – została podzielona na mniejsze grupy, w których uczniowie poznali różne aspekty pracy kierowcy samochodów ciężarowych, spedytora czy mechanika.

Tematyka spotkania została dostosowana do profilu klasy, dlatego jednym z jego najważniejszych punktów były wizyta w warsztacie. Tam przekazaliśmy uczniom podstawową wiedzę na temat diagnostyki i organizacji serwisu. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztatowe triki i ciekawostki. W wymiarze praktycznym uczniowie mogli zobaczyć różne sposoby na wymianę opon samochodu ciężarowego, które będą dla nich użyteczne, gdy podejmą pracę w zawodzie mechanika. Poza praktyką była też teoria, m.in. omówione zostały różne typy naczep ciągników siodłowych.

Cykliczne spotkania z uczniami wpisują się w założenia programu Akademia Omega, który – we współpracy ze szkołami i uczelniami kształcącymi w zawodach związanych z branżą TSL – ma popularyzować wiedzę na temat branży oraz wspierać rozwój pasji, zainteresowań i umiejętności praktycznych wśród młodzieży.

Szczególnie ważne jest prezentowanie młodym korzyści płynących z rozwijania użytecznych zdolności w interesujących ich dziedzinach. Daje to niezwykłą przewagę na rynku pracy – szczególnie w branży TSL, gdzie liczą się konkretne kompetencje.

Wdrażając zasadę nauki przez zabawę w trakcie spotkania w siedzibie Omegi Pilzno uczniowie z ZSZ w Dębicy mogli sprawdzić się podczas konkursu sznurowania plandeki w naczepie. Najszybsi otrzymali drobne upominki.

Akademia Omega, to nie tylko spotkania z uczniami. Oferujemy młodym konkretne rozwiązania, takie jak praktyki i staże, a nawet możliwość podjęcia stałego zatrudnienia. W ramach Akademii współpracujemy m.in. z Politechniką Rzeszowską, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie czy Zespołami Szkół z Pilzna i Dębicy.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno