Akademia Omega

Przewrotnością naszego życia jest to, że o swojej drodze zawodowej jesteśmy zmuszeni decydować bardzo wcześnie. Najczęściej w wieku szkolnym, gdy do podejmowania tak ważnych wyborów jesteśmy mało przygotowani. Większość z nas ma wtedy w głowie zupełnie inne rzeczy niż analizę rynku pracy pod kątem przyszłej ścieżki zawodowej, która dodatkowo powinna stać w relacji z naszymi umiejętnościami. Większość, to na szczęście nie wszyscy, czego dowodem są młodzi uczestnicy Akademii Omega, którzy wykazali zainteresowanie branżą TSL i na samym zainteresowaniu nie poprzestali.

Jeden gram praktyki jest wart więcej niż tona teorii, dlatego w trakcie zajęć naszej Akademii pokazywaliśmy namacalne aspekty pracy kierowcy, mechanika czy spedytora. Młodzież mogła empirycznie, niczym w nowoczesnym ośrodku naukowym, sprawdzić z czym wiąże się zawód, który ją interesuje. Może dlatego Akademia Omega okazała się sporym sukcesem, a świadczy o tym szereg liczb.

W działaniach spod znaku Akademii Omega uczestniczyło 500 uczniów i studentów, z których 17 odbyło staże i praktyki w naszej firmie. Regularnie współpracuje z nami 7 szkół i uczelni, w których przedstawiciele Omegi prezentowali przedsiębiorstwo i przybliżali młodzieży pracę w branży. Chętnie dzieliliśmy się również wiedzą specjalistów w trakcie praktycznych lekcji organizowanych w naszej siedzibie. W pracę Akademii Omega zaangażowało się 27 pracowników firmy.

Wybór jest prosty

Młodzi, którzy są już zdecydowani na pracę w logistyce u nas nabrali pewności, że to dobry kierunek rozwoju. Uczniowie i studenci mający decyzję o własnej przyszłości zawodowej jeszcze przed sobą mogli zobaczyć, że tak naprawdę wybór jest prosty. Wielu z nich już teraz próbuje swoich sił w trakcie wspomnianych staży i praktyk.

To nas bardzo cieszy, bo inwestycja w pracę z młodzieżą ma wielkie znaczenie nie tylko dla nas, ale także dla całej branży TSL. To swego rodzaju lokowanie potencjału, który ma szansę rozwinąć skrzydła w przyszłości. Akademia Omega kroczy drogą, na końcu której czekają na nas dobrze wyszkoleni, pełni entuzjazmu i zaangażowania pracownicy. Specjaliści logistyki, którzy kiedyś będą rozwijali tę dziedzinę w Polsce, a my mamy nadzieję, że dołączą do nas.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno