Dzieci pracowników OMEGA Pilzno, 4 września 2016 r. przyjęły zaproszenie do miejsca pracy swoich rodziców, do bazy głównej Grupy OMEGA Pilzno. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Akademia OMEGA Kids” pod hasłem „Poznaj zawód rodziców”.

Przygodę z poznawaniem zawodów dzieci rozpoczęły od przywitania się z Tygrysem OMEGUSIEM i zwiedzania budynków oraz biur, w których pracują ich rodziców. Wszystkie biura zostały otworzone, a mili goście mogli obejrzeć budynki: spedycji z działami transportowymi, warsztat samochodowy – autoryzowany serwis samochodów ciężarowych marki VOLVO, obsługi kierowców oraz Zarządu. Przewodnikami po biurach byli sami rodzice, którzy pokazywali miejsca swojej codziennej pracy i wyposażone w niezbędne sprzęty biurka, przy którym wykonywali swoje obowiązki.

Były także stworzone specjalnie dla dzieci strefy zawodowe, w których pociechy poprzez zabawę uczyły się pracy swojej mamy czy taty. Strefy nosiły nazwy zawodów: kierowcy, mechanika, magazyniera, spedytora i administracji. Przemierzając korytarze budynków i biorąc udział w atrakcjach nasi milusińscy uczestniczyli w grze na zdobywanie certyfikatów i medali, które uprawniały do udziału w konkursach.

Szczególną popularnością cieszyła się strefa magazyniera, gdzie, przy pomocy pracowników magazynów OMEGA Pilzno, można było pokierować prawdziwym wózkiem widłowym i załadować prawdziwego tira oraz przenieść paletę na regał. Ogromne wrażenie na chłopcach zrobił budynek warsztatu, a tam same cuda: narzędzia, które dzieci mogły dotykać, śrubki, które mogły wkręcać i odkręcać, zbudować samochód „z byleczego”, a także pomalować specjalne auta kolorowymi sprayami – jako przyszli lakiernicy samochodowi.

Kolejna atrakcja przeszła najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że będzie można przejechać się ciężarówką. Dzieci bardzo się zdziwiły, że jest w niej łóżko. Panowie Paweł oraz Marek, którzy byli w strefie kierowcy prowadzili samochody i opowiadali ciekawostki o swojej pracy. Pokazali, jak działa CB radio i jak kierowca radzi sobie podczas trasy, łącznie z przygotowaniem posiłków.

Podczas wydarzenia można było także zwiedzić biura spedycji i działów transportowych OMEGA Pilzno. Była dostępna strefa Spedytora. To tutaj dzieci miały okazję zagrać w gry planszowe o gigantycznych rozmiarach, które imitowały zaplanowane trasy dla kierowcy. Obfitowały one w wiele przygód, które mogą spotkać kierowcę podczas prawdziwej trasy z załadunkiem. Dodatkowymi atrakcjami był symulator jazdy ciężarówką, w którym każdy mógł się poczuć jak kierowca TIR-a.

Nie mogło zabraknąć także „strefy malucha”. Tutaj najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli poprzez specjalnie przygotowany zestaw zabawek, na edukacyjnej wykładzinie poznać zasady ruchu drogowego.

Całe rodziny, dopingowane przez uczestników, próbowały swoich sił podczas organizowanych familijnych konkursów tematycznych.

Spotkanie stało się również okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu dla kierowców „Tygrys OMEGUŚ w trasie”. Uczestnikom za udział i zaangażowanie podziękowali Prezesi Grupy OMEGA Pilzno, a bohater konkursu – pluszowy Kierowca – Tygrys OMEGUŚ wręczył nagrody – modele zestawów OMEGA Pilzno.

Oprócz stref zawodowych i konkursów były atrakcje typowo widowiskowe, w których także publiczność miała szansę uczestniczyć. Aplauz zyskały: prezentacja trialu rowerowego w wykonaniu gościa specjalnego Krystiana Herby, oraz pokaz STRONG MAN’ów, którzy prężyli swoje muskuły i własnymi siłami ciągnęli ciężarówkę czy podnosili ciągnik.

Zabawy i atrakcje trwały do późnej nocy. Mamy nadzieję, że to edukacyjne spotkanie na długo zapadnie w pamięci całych rodzin.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno