W dniach 1-2 lutego 2017 odbędzie się dwudniowe spotkanie profesjonalistów w dziedzinie usług logistycznych zorientowanych na rynek e-commerce: Polskie Forum e-Logistyki.

Z punktu widzenia branży TSL, dynamiczne tempo rozwoju rynku e-commerce determinuje konieczność wdrażania szerokiego spektrum nowoczesnych rozwiązań z zakresu logistyki. To właśnie obsługa logistyczna sklepów internetowych jest głównym motywem tematycznym Polskiego Forum e-Logistyki.

Podczas dwudniowego spotkania omówione zostaną kluczowe uwarunkowania  efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw e-commerce, w tym:

  • optymalizacja procesu realizacji zamówień,
  • automatyzacja procesu realizacji zamówień (fulfillment, dropshipping),
  • Big Data w logistyce,
  • Innowacyjne rozwiązania magazynowe dla e-commerce,
  • robotyka magazynowa.

Niemniej ważną kwestią jest odpowiedzialność przewoźnika za uszkodzoną przesyłkę. Stąd, część spotkania zostanie poświęcona prawnym aspektom obsługi logistycznej sklepu internetowego, w tym m.in.:

  • zakresowi odpowiedzialności przewoźnika w przypadku przesyłki towarowej i pocztowej,
  • konsekwencjom ponoszonym przez e-sklep w przypadku nieznajomości zakresu odpowiedzialności własnej i przewoźnika za przesyłkę.

Podczas konferencji swoim doświadczeniem oraz wiedzą podzieli się w sumie 13 ekspertów: logistyków, prawników, e-commerce managerów oraz marketing managerów.

Polskie Forum e-Biznesu organizowane jest z inicjatywy redakcji magazynu „Puls Biznesu”. Partnerem merytorycznym wydarzeniem jest e-Commerce Polska – Izba Gospodarki Elektronicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są pod adresem: http://konferencje.pb.pl/konferencja/1036,polskie-forum-e-logistyki

Uczestnictwo w Polskim Forum e-Logistyki to przede wszystkim okazja do zapoznania się z kondycją polskiej branży TSL pod kątem kompleksowości rozwiązań dedykowanym sektorowi e-commerce. Największą korzyścią z obecności na konferencji jest spora dawka praktycznej wiedzy pomocnej przewoźnikom w zaplanowaniu i wdrożeniu rozwiązań odpowiadającym bieżącym standardom w e-logistyce.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno