Ultramaraton Podkarpacki za nami! 4 trasy, blisko 500 zawodników i jeden cel: dobiec do mety. Wśród współorganizatorów III edycji jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie nie zabrakło naszej firmy.

Już od 3 lat aktywnie wspieramy organizację Ultramaratonu Podkarpackiego. Co roku jedną z atrakcji wydarzenia jest miasteczko OMEGA Pilzno – namiot pełen zabawek i gier, przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach, które kibicowały swoim najbliższym biorącym udział w biegu. Towarzyszem zabawy był Tygrys Omeguś.

Podczas gdy dorośli zawodnicy pokonywali kolejne kilometry, najmłodsi spędzali czas poznając świat Omegi Pilzno; z pomocą Omegusia oraz kolorowych książeczek-poradników odkrywali tajniki pracy kierowcy zawodowego, uczyli się również podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie zabrakło również konkursów. Każde dziecko w nagrodę za przygotowany rysunek lub zrealizowanie jednego z zadań opisanych w książce, otrzymywało gadżety firmowe zwiększające bezpieczeństwo, np. odblaski przydatne podczas jazdy na rowerze czy spacerów z rodzicami. Wszystkie dzieci natomiast otrzymały balony z wizerunkiem Tygryska Omegusia.

Tygrys Omeguś na rzeszowskim Rynku

Kolaż

Źródło: Omega Pilzno

III Ultramaraton Podkarpacki wystartował o świcie. W pierwszej kolejności (o 2:00 nad ranem) ruszyli zawodnicy biegnący na dystans 115 km. Średniozaawansowani, biegnący na dystansie 50 km i 70 km rozpoczęli wyścig kilka godzin później (o 5:00). Nowością był bieg na 30 km, przeznaczony dla początkujących biegaczy. Wśród kobiet najszybsza okazała się Patrycja Bereznowska, zwyciężczyni na dystansie 115 km. W gronie mężczyzn niepokonany był Andrzej Zyskowski , który ostatecznie znalazł się także na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej (srebro zdobyła Patrycja Bereznowska).

Udział w Ultramaratonie Podkarpackim to wyzwanie, które z roku na rok podejmuje coraz liczniejsza grupa pasjonatów biegania. Wsparcie, jakiego udzieliliśmy w zakresie organizacji wydarzenia to kolejny dowód na nasze zaangażowanie w działania mające na celu promocję aktywnego trybu życia. Do zobaczenia na kolejnej – IV – edycji Ultramaratonu Podkarpackiego! 

 

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno