Setki ofert pracy w jednym miejscu – to trafne podsumowanie XV edycji Podkarpackich Targów Pracy, zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wśród 66 wystawców, którzy 3 marca pojawili się w rzeszowskiej Hali Podpromie nie mogło zabraknąć reprezentacji OMEGA Pilzno.

Podkarpackie Targi Pracy to największe targi tego typu w regionie. Organizowane z myślą o studentach i absolwentach rzeszowskich uczelni oraz innych osobach poszukujących pracy, co roku skupiają przedstawicieli największych firm działających w różnorodnych sektorach gospodarki. Podczas tegorocznej edycji Targów zaprezentowały się firmy z branży: spedycyjnej, produkcyjnej, lotniczej, informatycznej, finansowej, hotelarskiej, gastronomicznej oraz agencje zatrudnienia.

XV edycję Podkarpackich Targów Pracy odwiedziło ponad 4 tysiące osób poszukujących zatrudnienia, a setki miejsc pracy oferowało 66 pracodawców. Te liczby pokazują, jak dużą renomą cieszą się organizowane przez nas targi – informuje Ewa Podgórska, kierownik Biura Karier.

Uczestnicząc w Podkarpackich Targach Pracy zaprezentowaliśmy szeroki wachlarz korzyści wynikających z zatrudnienia w naszej firmie. Dzięki Targom poznaliśmy również grono potencjalnych pracowników: wykwalifikowanych absolwentów oraz wciąż kształcących się studentów – młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą spedycyjną.

Nasze stoisko cieszyło się niezwykle dużym zainteresowaniem, o czym świadczą liczne zapytania o staże i praktyki zawodowe oraz podania o pracę. W sumie zgromadziliśmy 60 aplikacji (proces rekrutacyjny trwa), z czego duża część stanowi odpowiedź na opublikowane prze nas oferty dotyczące zatrudnienia w Podkarpackim Parku Logistycznym.

collage2

Targi umożliwiają skuteczną wymianę informacji między pracodawcami, a osobami poszukującymi pracy, która przyczynia się do polepszenia zatrudnienia mieszkańców regionu. Wiemy, że targi pracy przynoszą efekty. Dowodem na to, są informacje zwrotne od firm na temat liczby zatrudnionych osób – mówi Ewa Podgórska.

Partnerem Strategicznym XV Podkarpackich Targów Pracy jest firma Deloitte. Patronat honorowy objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Udział w Podkarpackich Targach Pracy to dla nas przede wszystkim doskonała okazja do pozyskania wartościowych pracowników – studentów i absolwentów pragnących podjąć zatrudnienie w branży TSL. Wzajemna wymiana informacji pomaga nam w kształtowaniu atrakcyjnych warunków zatrudnienia, dzięki czemu młodzi ludzie rozpoczynający u nas pracę decydują się pozostać w firmie na dłużej.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno