Zakończyła się XV edycja prestiżowego konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”. 21 listopada, podczas uroczystej gali zorganizowanej w rzeszowskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, odebraliśmy dwie statuetki w kategorii „Najlepsze Usługi”.

Nagrodzeni po raz kolejny

Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego już po raz 15. nagrodzili lokalnych, najbardziej efektywnych gospodarczo przedsiębiorców, przyznając statuetki i wyróżnienia w rankingu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”.

W tegorocznej edycji konkursu odnieśliśmy podwójny sukces.  Jako OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski sp. z o.o.  otrzymaliśmy statuetkę i nagrodę w kategorii „Najlepsza usługa”. Wyróżnienie przyznano nam za autorski projekt employer brandingowy „Akademia Omega”, poprzez który edukujemy i umożliwiamy rozwój specjalistów logistyki. Za „Najlepszą usługę” uznano również Autoryzowany serwis samochodów ciężarowych MAN TRUCK & BUS Polska należący do PP PKS Sp. z o. o. Statuetki odebrała Katarzyna Godawska – członek zarządu Grupy OMEGA Pilzno Godawski & Godawski sp. z o.o.

 „Akademia Omega” najbardziej innowacyjną inicjatywą w branży TSL

Projekt „Akademia Omega” jest nieustannie rozwijany. Dotychczas zrealizowaliśmy cykl spotkań w wybranych szkołach i uczelniach (RZSZ w Pilźnie, Zespole Szkół Nr 1 w Dębicy, WSiIZ w Rzeszowie), prowadzonych przez naszych specjalistów – m.in.: logistyków, spedytorów, czy koordynatorów działu obsługi klienta, którzy dzielili się wiedzą z zakresu szeroko rozumianego procesu zarządzania łańcuchem dostaw.  Ponadto zorganizowaliśmy zajęcia praktyczne zarówno w siedzibie naszej firmy w Pilźnie, jak i poszczególnych obiektach należących do Podkarpackiego Parku Logistycznego (w tym w bazie spedycyjnej i magazynie w Mokrzcu), co pozwoliło uczniom zapoznać się z nowoczesną technologią umożliwiającą sprawną realizację operacji logistycznych. Z myślą o uczestnikach Akademii Omega uruchomiliśmy także praktyki zawodowe. Najlepsi praktykanci mają szansę na stałą pracę w firmie.

Więcej o projekcie „Akademia Omega”: „Akademia Omega, czyli jak pomagamy młodym ludziom w dobrym starcie na rynku pracy w branży TSL”

Najbardziej zaufany punkt serwisowy samochodów ciężarowych MAN TRUCK & BUS w Polsce

Bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców są dla nas najważniejsze. Dajemy temu wyraz poprzez kompleksowy, przeprowadzany z najwyższą starannością serwis samochodów ciężarowych. W ramach świadczonych usług, realizujemy nie tylko naprawy gwarancyjne, ale i pogwarancyjne wraz z m.in.: montażem podzespołów, automatycznych urządzeń pokładowych i opon, czy remontem wszystkich ciężarówek marki MAN. Wykwalifikowany zespół mechaników oraz profesjonalnie wyposażone warsztaty to atuty, które wyróżniają punkt obsługi serwisowej samochodów ciężarowych MAN na tle konkurencji. Tytuł „Najlepszej usługi” stanowi gwarancję na profesjonalną realizację napraw koniecznych do polepszenia stanu technicznego samochodu. Jednocześnie wyróżnienie to nakłada na nas odpowiedzialność ciągłego podnoszenia własnych kwalifikacji oraz rozwijania punktu serwisowego o nowe technologie usprawniające pracę mechaników.

Statuetki przyznane w konkursie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” odebrała Prezes Katarzyna Godawska

kolaz

Źródło: Omega Pilzno

Czym jest Podkarpacka Nagroda Gospodarcza?

Rygorystyczne kryteria oceny oraz powiększające się z roku na rok grono starających się o nagrodę sprawiły, że stała się ona najważniejszym wyróżnieniem podkarpackiego biznesu, przyznawanym corocznie przez specjalnie w tym celu powołaną kapitułę. Do jej członków należą: władze regionu, gremia gospodarcze, naukowe oraz media.

Laureaci to firmy, które aktywnie przyczyniają się do ciągłego rozwoju gospodarczego Podkarpacia, a co za tym idzie zwiększania konkurencyjności regionu. W ten sposób stają się także jego godną naśladownictwa wizytówką.

Przebieg konkursu

W konkursie mogą uczestniczyć przedsiębiorstwa, które od co najmniej dwóch lat działają na terenie województwa podkarpackiego (bez względu na wielkość, czy formę prawną).

W pierwszym z dwóch etapów rankingu każda kandydująca firma – po złożeniu deklaracji uczestnictwa – zobowiązana jest do poprawnego wypełnienia ankiety konkursowej. Pozytywna ocena zawartości merytorycznej dokumentu stwarza możliwość przejścia do II etapu konkursu, czyli eksperckiej weryfikacji profilu nominowanego przedsiębiorstwa. Ocenie podlega bieżąca kondycja ekonomiczno-gospodarcza firmy, prognozowane szanse na dynamiczny rozwój oraz dotychczasowe i zakładane działania podejmowane na rzecz umacniania profesjonalnego wizerunku Województwa Podkarpackiego jako regionu przyjaznego przedsiębiorcom. W oparciu o wynik audytu kapituła podejmuje decyzję o przyznaniu wyróżnienia.

Gala podsumowująca

Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest uroczysta gala, podczas której zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych zostają uhonorowani statuetką Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Dzięki staraniom organizatorów, władzom województwa (Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego) oraz Patronom konkursu uroczysta Gala wieńcząca konkurs to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych regionu. Obecność znamienitych gości to również okazja do nawiązania kontaktów biznesowych z potencjalnymi kontrahentami, gotowych na współpracę z zaufanymi i docenionymi przedsiębiorcami podkarpackimi.

Wyróżnienie w konkursie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” to dowód na stabilną pozycję naszej firmy na polskim rynku TSL. Uhonorowanie naszego najważniejszego projektu – „Akademii Omega” – tytułem „Najlepszej usługi” nie tylko przywilej, ale i odpowiedzialność, którą ponosimy za efektywny rozwój inicjatywy. Dla nas oznacza to jeszcze większe zaangażowanie w pomoc młodym ludziom w lepszym starcie kariery zawodowej.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno