Przed nami kolejne spotkanie branżowe, podczas którego poznamy aktualne wyzwania i nadchodzące trendy w zakresie efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw. Konferencja „Praktyczne aspekty zarządzania transportem” odbędzie się już 6 grudnia w gdańskim Hotelu Novotel Gdańsk Marina.

Prognozowane zmiany w branży TSL

Od nowego roku branża TSL poddana zostanie wielu zmianom, przede wszystkim w zakresie ustawy o ruchu drogowym, a także prawa podatkowego i pracy. Nowelizacją objęte zostaną przepisy dotyczące m.in.:

 • zasad obliczania czasu pracy oraz płac minimalnych kierowców,
 • zasad zatrudniania obcokrajowców,
 • zasad delegowania pracowników.

W jakim celu organizowane jest spotkanie „Praktyczne aspekty zarządzania transportem”?

Konferencja skierowana jest do kadry zarządzającej przedsiębiorstw transportowo-spedycyjno-logistycznych: właścicieli, koordynatorów zarządzających kluczowymi operacjami logistycznymi oraz do spedytorów.

Organizatorem jest redakcja magazynu „Transport Manager”. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Podczas spotkania omówione zostaną kluczowe założenia nowych rozporządzeń. Wśród nich:

 • konsekwencje decyzji Trybunału Konstytucyjnego z dnia 24 listopada 2016 r. o niezgodności z Konstytucją RP obowiązku wypłacania kierowcom ryczałtów za noclegi w kabinie,
 • projekty „T2” i „e.brama” jako rozwiązania problemu zwiększonego natężenia ruchu przed terminalem kontenerowym,
 • kary za przeciążenia pojazdów ciężarowych i dostawczych,
 • kary wynikające z nieprawidłowości związanych z rozliczeniem VAT,
 • zasady clenia załadunku.

Uczestnicy – obok nabycia cennej wiedzy teoretycznej, niezbędnej do przeprowadzenia obowiązkowych zmian w procesie zarządzania łańcuchem dostaw – będą mogli skorzystać z konsultacji prawnych.

Nowe technologie usprawniającej zarządzanie firmą transportową

Wydarzenie poświęcone zostanie również nowoczesnej technologii, której wykorzystanie pozwoli na efektywną optymalizację łańcucha dostaw. Omawiane zagadnienia dotyczyć będą m.in.:

 • przepraw promowych zestawów transportowych,
 • nowych możliwości w pozyskiwaniu zleceń dzięki rozwiązaniom dostępnych na platformach transportowych,
 • efektywnego zarządzania kluczowymi działaniami realizowanymi przez przedsiębiorstwa transportowe.

Ich wdrożenie jest obowiązkowe dla wszystkich przewoźników, którym zależy na rozwoju i dostosowywaniu oferty do światowych standardów na rynku TSL oraz oczekiwań n klientów.

Konferencja branżowa „Praktyczne aspekty zarządzania transportem” ma na celu przybliżenie nowych przepisów prawnych, jakie od przyszłego roku zaczną obowiązywać dla przedsiębiorstw działających na rynku TSL. Wiedza ta, uzupełniona o eksperckie komentarze specjalistów z dziedziny szeroko pojętego prawa transportowego, pozwoli przewoźnikom właściwie zmodernizować poszczególne etapy zarządzania łańcuchem dostaw w zgodzie z obowiązującymi normami.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno