Przez 25 lat aktywnego działania Omegi Pilzno w branży TSL wiele się zmieniło. Z dróg poznikały Kamazy, UAZ’y i Żuki, które przeszły na zasłużoną emeryturę. W niepamięć odeszły wrotki, sztruksowe dzwony, walkmany i kasety VHS. W Polsce przybyło porządnych dróg i autostrad, a Polakom ubyło problemów związanych z przemieszczaniem po Europie.

Rzeczywistość uległa znacznym przemianom. By to dostrzec wystarczy rozejrzeć się po jednym z autoryzowanych serwisów Omegi, jednocześnie pamiętając, że rolę pierwszego warsztatu odgrywał w firmie parking przed domem prezesów Godawskich. Tam własnoręcznie dokonywali napraw swoich kilku samochodów. Obecnie flota sięga niemal 700 aut, a zajmują się nimi mechanicy w najwyższej klasy serwisach. Takie porównanie działa na wyobraźnię.

Pełna profesjonalizacja

Do grupy Omega Pilzno należą trzy autoryzowane serwisy, a każdy z nich ma swoją wyjątkową historię. Pierwszy, ten od którego wszystko się zaczęło, zlokalizowany jest przy ul. Kochanowskiego w Pilźnie. Na początku pracowało w nim 2 mechaników mających do dyspozycji jeden kanał olejowy. Przez lata ten warsztat rozrósł się do 8 stanowisk i został przemianowany na autoryzowany serwis Volvo, który – po hucznym otwarciu z Golec Uorkiestra w roli głównej – zatrudnia dzisiaj niemal 80 pracowników.

Drugim autoryzowanym serwisem należącym do grupy Omega Pilzno jest serwis MAN, który prężnie działa przy ul. Towarowej w Rzeszowie. Historia naprawy samochodów ciężarowych w tym miejscu sięga lat ’80 ubiegłego wieku. Wtedy zajmowano się tam reperowaniem wspomnianych Kamazów, UAZ’ów i Żuków. Obecnie pracuje tam 19 osób, w tym mechanicy, którzy do wirtuozerii doprowadzili naprawy aut marki MAN. To jedyny autoryzowany serwis tej marki na Podkarpaciu.

Najnowszym nabytkiem grupy jest autoryzowany serwis IVECO, który jednocześnie pełni rolę dealera aut tej marki w naszym regionie. To zupełnie inna historia. Tutaj Omega Pilzno po raz pierwszy próbuje swoich sił w sprzedaży, zatrudniając handlowców i koordynując handel samochodami dostawczymi stara się zająć pozycję lidera na rynku. Niedawno rozpoczęła się budowa nowoczesnej siedziby przeznaczonej dla serwisu i dealera IVECO, o której na pewno jeszcze w blogu napiszemy.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

To uporczywe dążenie do pełnego profesjonalizmu pracowników, najwyższych standardów napraw oraz wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań były motorem napędowym rozwoju. Z niego wyniknęły decyzje o pierwszej autoryzacji serwisu Volvo oraz o inwestycjach w serwis MAN i IVECO.

-To było trochę tak, że przed autoryzacją byliśmy dentystami leczącymi zepsute zęby. Po 2005 roku zaczęliśmy stosować profilaktykę i zapobiegać próchnicy – wspomina ze śmiechem Paweł Nykiel, jeden z pierwszych mechaników zatrudnionych w Omedze Pilzno. – To dla nas, starych mechaników, była całkowita zmiana mentalności – dodaje.

Serwisy Omegi Pilzno zostały opisane w detalach w najnowszym, wakacyjnym wydaniu magazynu Omega & More, który tym razem jest dostępny również w formie cyfrowej.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno