W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena rozdano statuetki XIII edycji Plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza. Nagrodę w kategorii Najlepsza Linia Lotnicza nie latająca z/do Polski, wręczył Adam Godawski – Wiceprezes Omegi Pilzno.

Zanim jednak powspominamy samą Galę, chcemy podzielić się pewną okazjonalną refleksją. Podkarpacie osobom niezorientowanym w zagadnieniu, wcale lub z rzadka zapuszczającym się na południo-wschodni kraniec Polski, może kojarzyć się z krajowymi rubieżami, obrazowanymi w sielskiej formie bieszczadzkich krajobrazów. Nie ma w stereotypie Polski spod znaku „C” miejsca na skojarzenia związane z zaawansowaną technologią, biznesem skali globalnej i innowacjami. A jednak – jak to często bywa ze stereotypami – tworzony jest obraz mocno zniekształcony. Takie przemyślenia nasuwają się przy okazji wizyty w G2A Arena, czyli Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.

Chociaż o dobrej przestrzeni dla biznesu, zwykle myślimy posługując się raczej metaforycznym odniesieniem, to G2A Arena rzeczywiście stwarza przestrzeń, sprzyjającą integracji branż, rozwojowi współpracy i osiąganiu efektu biznesowej synergii. Nie dziwi zatem fakt, że miejsce koncentruje najważniejsze dla regionu wydarzenia, tym bardziej, że w pobliżu znajduje się – otwarte na oścież – lokalne okno na świat, czyli Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Wszystkie okoliczności uzasadniały więc organizację prestiżowej Gali właśnie na obrzeżach stolicy Podkarpacia.

Najlepsza Linia Lotnicza Roku to plebiscyt z 13-letnią tradycją i renomą wydarzenia bardzo prestiżowego. Sama Gala zachowuje wszystkie przymioty właściwe tego typu eventom. Są ustalone kategorie, w nich nominowani kandydaci ubiegający się o statuetkę, no i branżowa Kapituła. Jak przystało na  Galę, na sali znaleźli się znamienici goście, w tym przedstawiciele linii i instytucji lotniczych, parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele portów lotniczych i reprezentanci świata biznesu. Łącznie ponad 400 osób. Całości wydarzenia dopełniły występy artystyczne oraz znakomity Artur Andrus w roli konferansjera.

Wśród tegorocznych zwycięzców wyróżnił się LOT, który zdobył aż cztery nagrody. Laureatami zostały także marki Wizz Air, Lufthansa czy Emirates Air lines. Nagrodę w kategorii Najlepsza linia lotnicza nie latająca z/do Polski. wręczył Pan Adam Godawski – Wiceprezes Omegi Pilzno.

Branża transportowa musi być rozumiana w szerokim kontekście. To cały system zintegrowanych przedsięwzięć, zorientowany na realizację celów wszystkich podmiotów zaangażowanych w obsługę rozbudowanego wachlarza usług. Omega Pilzno stale angażuje się we współpracę z organizatorami wydarzeń integrujących przedsięwzięcia biznesowe, budujących markę regionu i wspierających lokalny rozwój. Gala Najlepsza Linia Lotnicza organizowana przez portal Pasażer.com spełnia wszystkie wymienione kryteria, otwierając jednocześnie możliwości poszerzenia biznesowych relacji i rozpowszechniania wiedzy o naszej działalności.

Gala po raz pierwszy była organizowana na Podkarpaciu i naszym zdaniem ma to wymiar symboliczny. Nawiązując do przytoczonych na początku refleksji, z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że nasz region stale zyskuje sobie uznanie globalnych marek, stając się coraz częściej gospodarzem międzynarodowych inicjatyw biznesowych. To dla nas bardzo istotny element działalności, by poprzez włączanie się w roli partnera do podobnych przedsięwzięć, aktywnie uczestniczyć w rozwoju regionu i budować własną markę w tak pozytywnym kontekście.

Gala Najlepsza Linia Lotnicza 2016 przeszła do historii, cenne doświadczenia zostały zebrane, co nie oznacza jednak, że nasz kalendarz nie przewiduje kolejnych ważnych wydarzeń. Polecamy Waszej uwadze dział „Wydarzenia” Omegowego bloga. W roku jubileuszowym zamierzamy działać w zakresie szczególnie szerokim.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno