Czasem ulegamy złudzeniu, że historia jest czymś, co dawno zostało przykryte przez nieustannie nawarstwiającą się zasłonę czasu. Są jednak sytuacje i wydarzenia sprawiające, że historia dogania teraźniejszość i ma wpływ na ludzi pomimo upływu lat. Tak jest z Akcją „III Most”. Pomimo, że rozegrała się w czasie II Wojny Światowej, to nadal oddziałuje na nas i nasze życie, a z jej przebiegu jesteśmy w stanie wyciągnąć ważną naukę o priorytetach.

Gablota z nagrodami i wyróżnieniami dla Omegi Pilzno przechowuje wiele naprawdę wartościowych statuetek, medali i dyplomów, które świadczą o naszym podejściu do pracy i klientów, a także o miejscu zajmowanym przez nas w branży. Każda z nich ma dla nas wartość, gdyż są materialnym dowodem na nasze zawodowe starania. Wśród nich są jednak takie, które znaczą dla nas więcej niż inne i niekoniecznie związane są z rozwojem biznesu. Jedną z nich otrzymaliśmy niedawno w niesamowitych okolicznościach, a wręczył nam ją prawdziwy narodowy bohater. To mówi samo za siebie.

W 73. rocznicę ważnej dla regionu operacji wojskowej „III Most” Omega Pilzno została uhonorowana „Dyplomem Uznania za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Prezes Adam Godawski odebrał to niezwykle cenne wyróżnienie podczas uroczystości rocznicowych w Zabawie z rąk prof. dr. hab. Leszka Żukowskiego, Powstańca Warszawskiego oraz Prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Omega Pilzno została wyróżniona za zorganizowanie i zrealizowanie przewozu wraku zabytkowego samolotu C-47 Skytrain/Dakota z Oławy pod Wrocławiem do Zabawy pod Tarnowem.

O samej akcji „III Most” oraz naszym wkładzie w przewóz zabytkowej Dakoty można przeczytać TUTAJ.

Transport inny niż wszystkie
Zawsze staraliśmy się angażować w inicjatywy realizowane w słusznej sprawie. Nigdy też nie obawialiśmy się wyzwań, dlatego podjęcie się tego skomplikowanego przedsięwzięcia logistycznego było decyzją oczywistą. Udało się to pod koniec kwietnia. Cieszymy się, że jako Omega Pilzno mogliśmy brać udział w tej nietypowej operacji logistycznej, dzięki której przywrócono pamięć o bohaterach oraz wydarzeniach mających wpływ na naszą rzeczywistość. Przyznane wyróżnienie jest dla Omegi Pilzno wielkim zaszczytem.
Teraz wrak Dakoty, który dla żyjących świadków historii jest symbolem ich walki o kraj, ma szansę stać się dla młodzieży ważnym przypomnieniem. Aluminiowym pomnikiem walki i niezłomności Polaków.

 

Dyplom Uznania

Dyplom Uznania za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno