CplusE Omega Pilzno Videoblog

Jaka jest druga po Google najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa? Wiele osób może być zaskoczonych, ale odpowiedź brzmi… YouTube. Naszym nowym projektem włączamy się w nurt opowiadania o własnej pasji i gromadzenia zaangażowanej społeczności widzów z wykorzystaniem krótkich filmików.

W serwisie YouTube można znaleźć wiele, mniej lub bardziej profesjonalnych, produkcji poświęconych życiu kierowcy, relacji z tras, przemyśleń i doświadczeń opowiadanych przez praktyków zawodu. Tego typu filmiki cieszą się dużą popularnością, pobudzają dyskusję użytkowników, sprzyjają wymianie opinii i integracji środowiska. Nasz kanał będzie nawiązywał do tematyki transportu z wykorzystaniem samochodów ciężarowych, ale we własnym, indywidualnym charakterze.

Po pierwsze: użyteczność

Przede wszystkim zależy nam na produkowaniu filmów użytecznych dla kierowców, takich które mogą się przydać na trasie i które nawiązują do popularnych zapytań w wyszukiwarce. Chociaż niektóre rzeczy, o których będziemy mówić mogą się wydać doświadczonym kierowcom oczywiste, to sam pamiętam chociażby niejednokrotne sytuacje, jak kierowcy podpisywali na serwisie oświadczenie, że pojazd jest gotowy do podniesienia kabiny, po czym serwisant kabinę podnosi, a w szybę leci termos czy niezabezpieczona butelka. Powiemy sobie o rzeczach pozornie oczywistych, jak właśnie zasady podnoszenia kabiny, ale też o kwestiach bardziej zaawansowanych.  Jestem przekonany, że każdy znajdzie na kanale wiele informacji, które uzna za bardzo użyteczne. – przekonuje Adam Wołowiec, gospodarz kanału.

Adam to wieloletni pracownik naszego serwisu samochodów ciężarowych marki MAN, kierowca zawodowy, instruktor nauki jazdy, a prywatnie wielki fan motoryzacji i … aktorstwa. Połączenie zainteresowań i branżowego doświadczenia pomogły w realizacji filmów, uwzględniających różne spojrzenia na omawiane tematy. W pierwszym odcinku przedstawione zostaje przygotowanie zestawu do jazdy. Tematyka szybko okazała się jednak zbyt rozległa, żeby powiedzieć o wszystkim w ramach jednego filmu. Dlatego od razu powstały kolejne produkcje, dotyczące podnoszenia kabiny, spinania zestawu czy wyposażenia apteczki.

Różnorodność tematów

Na otwarcie kanału wybrane zostały głównie tematy poradnikowe, które będą realizowane z największą częstotliwością. Takie podejście do prowadzenia kanału wpisuje się w założenie tworzenia treści użytecznych. Tym bardziej, że właśnie tego typu strony wydaje się obecnie na YouTube brakować. Jednocześnie zakładamy, że techniczne aspekty użytkowania ciągników siodłowych czy naczep mogą być dla kierowców interesujące. – Warto o takich rzeczach mówić, bo czasami kierowca jest zdany na siebie. Albo jak serwis prosi żeby sprawdzić podstawowe rzeczy to dobrze jest mieć pewne rozeznanie. Przykładowo jeśli spadnie wąż, który idzie od intercoolera do turbiny, to w wielu przypadkach pozornie poważnej awarii, kierowca jest w stanie zaradzić w pojedynkę – mówi Adam Wołowiec.

Oprócz klasycznych tutoriali planowane jest także przygotowanie form bardziej różnorodnych, jak relacje z tras czy odcinki poświęcone weryfikacji branżowych faktów i mitów. Wiele w kwestii doboru zagadnień będą mieli do powiedzenia sami widzowie, którzy poprzez komentarze mogą zgłaszać swoje propozycje. Jedno jest natomiast pewne, nasz kanał YouTube będzie poruszał się w obszarze wyznaczonym przez tytuł, czyli szerokiej tematyce spod znaku kategorii C+E. Przygotowanie poszczególnych odcinków będzie poprzedzone konsultacjami, tak żeby przekazywane informacje były sprawdzone i rzetelnie opracowane.

Zapraszamy do subskrybowania

Do dyspozycji kanału będą wyposażenie, obiekty i zasoby Omegi Pilzno. Takie możliwości tworzenia atrakcyjnych i zróżnicowanych treści będą sprzyjały produkcji wysokiej jakości materiałów. Wszystkich czytelników Omega&More zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym kanałem komunikacji. Jeśli zaproponowana tematyka oraz forma realizacji Wam odpowiadają, pamiętajcie kliknąć przycisk „SUBSKRYBUJ”, dzięki temu będziecie powiadamiani o nowych odcinkach.

Oczywiście zachęcamy również do aktywnego komentowania i współtworzenia kanału. Jeżeli macie swoje pomysły na odcinki, macie doświadczenia, którymi chcecie się podzielić, a może znacie miejsca i trasy, które każdy kierowca powinien zobaczyć, włączcie się do dyskusji w komentarzach. Kanał będzie regularnie aktualizowany, nowy odcinek będzie pojawiał się raz w tygodniu.

CplusE znajdziecie już na YouTube. Możecie także klikając TUTAJ.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno