26 kwietnia, w ramach dni otwartych, uczniowie Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pilźnie odwiedzili bazę Omega Pilzno. Było to możliwe dzięki współpracy firmy i szkoły w ramach realizowanego programu „Akademia Omega”.

Z zaproszenia Omega Pilzno skorzystali gimnazjaliści, którzy swoją przyszłość planują związać z zawodem mechanika lub elektromechanika. Towarzyszyli im uczniowie, kształcący się w Rzemieślniczej Szkole Zawodowej w Pilźnie. Wycieczka stała się doskonałą okazją do integracji obydwu środowisk uczniowskich, zachęcenia gimnazjalistów do skorzystania z oferty RZSZ oraz praktyk w Omedze Pilzno.

Wizyta uczniów w Autoryzowanym Servisie VOVLO Omega Pilzno

Źródło: Oficjalny kanał YouTube Omega Pilzno

Z racji profilu i zainteresowań zaproszonych gości swoje podwoje otworzył dla nich serwis VOLVO Omegi Pilzno. Pod czujnym okiem pracowników Krzysztofa Rycharskiego oraz Kamila Marosza uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda profesjonalny, autoryzowany serwis, zapoznać się z jego wyposażeniem oraz działalnością. Własna stacja paliw, warsztat, myjnia, stacja diagnostyczna i serwis tachografów pozwalają Omedze Pilzno na dużą niezależność w obsłudze technicznej posiadanej floty. Sporym zainteresowaniem cieszył się także park maszyn. Chłopcy całkiem nieźle poradzili sobie z drobnymi zadaniami, aranżowanymi przez przewodników.

Z działalnością całej firmy zapoznał uczniów Jacek Szumowicz, kierownik serwisu VOLVO w Pilźnie. Podczas krótkiej prezentacji zachęcał gimnazjalistów do zgłaszania się na praktyki do Omegi Pilzno, prężnie rozwijającej się firmy o międzynarodowym zasięgu. Zapewnił, że sumienni i zaangażowani praktykanci, mają szansę zostać pracownikami serwisów Omegi Pilzno. Nie zapomniał też wspomnieć o innych możliwościach rozwoju zawodowego w firmie. Na zakończenie prezentacji uczniowie wcielili się w role mechaników, kierowców i opiekunów technicznych w odgrywanych scenkach rodzajowych.

Uczniowie Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pilźnie w bazie Omega Pilzno

collage

Zdjęcia: Omega Pilzno

Zwieńczeniem spotkania była konkurencja obsługi miniaturowego wózka widłowego, gdzie uczniowie  musieli szybko i precyzyjnie wprowadzić paletkę na naczepę TIR-a. Młodzież opuszczała bazę firmy w dobrych humorach. To nie pierwsze ani nie ostatnie takie przedsięwzięcie w ramach programu „Akademia Omega”.

 

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno