Ostatnie, przedwakacyjne spotkanie „Akademii OMEGA” za nami! 18 maja studenci z Politechniki Rzeszowskiej odwiedzili naszą bazę spedycyjną oraz magazyn w Mokrzcu.

Zakres tematyczny warsztatów obejmował szeroko rozumiany transport, spedycję oraz logistykę, czyli kluczowe aspekty działalności naszej firmy. Dzięki temu każdy ze studentów, pomimo odmiennych planów przebiegu kariery zawodowej w branży TSL, uzyskał wiedzę w zakresie interesującego go stanowiska pracy.

Przewodnikiem grupy była Ewa Ptaszek, Kierownik Działu Kontaktu z Klientem. W pierwszej kolejności studenci odwiedzili nasz Park Maszyn. Dzięki rozmowie z Grzegorzem Domańskim – Opiekunem Technicznym z Działu Zestawy –  poszerzyli swoją dotychczasową wiedzę teoretyczną  o informacje związane z praktycznym zastosowaniem poszczególnych maszyn i urządzeń.

Kolejnym punktem na mapie były odwiedziny w oddziale spedycji. Pod przewodnictwem Mateusza Wojtuły – p.o. Kierownika Transportu w dziale Słowacja nasi goście zapoznali się z  codzienną pracą spedytorów. O dobrych praktykach nawiązywania i rozwijania stabilnych relacji z klientami opowiedziała natomiast Ewa Ptaszek. Dodatkowo, dzięki Jackowi Szumowiczowi, kierownikowi Serwisu VOLVO, studenci zwiedzili kompleks obiektów wchodzących w skład serwisu, a także zapoznali się z pełną ofertą świadczonych w nim usług.

Tytuł Studenci Politechniki Rzeszowskiej na zajęciach zorganizowanych w ramach „Akademii OMEGA”

Kolaż

Źródło: Omega Pilzno

W ramach wycieczki, studenci zostali oprowadzeni również po magazynie wysokiego składowania w Mokrzcu, będącego częścią Podkarpackiego Parku Logistycznego OMEGA Pilzno. W ten sposób mogli przyjrzeć się, w jaki sposób planowane i realizowane są kluczowe operacje logistyczne. Na zakończenie całodziennej wycieczki każdy z uczestników otrzymał broszurę o programie „Akademia OMEGA”, w tym informacje dotyczące stażów i praktyk zawodowych w naszej firmie.

I tura spotkań organizowanych w ramach „Akademii OMEGA” dobiegła końca. Obecnie opracowujemy program kolejnej edycji. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszą się nasze zajęcia jest dla nas największą motywacją do kolejnych działań. Dziękujemy za liczne uczestnictwo w poszczególnych spotkaniach; mamy nadzieję, że w przyszłym semestrze będzie Was jeszcze więcej!

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno