Konsekwentnie realizujemy założenia programu Akademia OMEGA. Dowodem na to są cyklicznie organizowane spotkania z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. 18 marca gościliśmy na Dniu Otwartym Zespołu Szkół Nr w Dębicy. Natomiast 16 kwietnia uczniowie odwiedzili bazę naszej firmy w Pilźnie, a także magazyn w Podgrodziu.

Dzień Otwarty ze spedytorem i logistykiem w OMEGA Pilzno stanowił doskonałą okazję do poznania praktycznego wymiaru teoretycznej wiedzy z zakresu logistyki i spedycji, z którą uczniowie zapoznali się podczas pierwszych zajęć. Program dnia obejmował w pierwszej kolejności wizytę w magazynie wysokiego składowania w Podgrodziu. Uczniowie w asyście Mirosława Sójka samego kierownika magazynu odwiedzili poszczególne strefy obiektu, jednocześnie zapoznając się z ich rolą, jaką odgrywają w łańcuchu dostaw. Dodatkową atrakcyjną była przejażdżka wózkiem widłowym (na miejscu pasażera).

W drugiej części dnia uczniowie gościli w bazie głównej naszej firmy w Pilźnie. Na bazie uczniom towarzyszyli członkowie zespołu odpowiedzialni za transport i spedycję Działu Chłodnie: kierownik tego działu Dominika Sójka, Anna Oleksy (spedytor) i Marek Lebryk (pracownik techniczny). Uczniowie z żywym zainteresowaniem obejrzeli cał ą bazę Omega Pilzno i wysłuchali prezentacji przygotowanych przez przewodników.

Dzień Otwarty ze spedytorem logistykiem zorganizowany
dla uczniów Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy

Kolaż

Zdjęcie: Omega Pilzno

Kolejnym punktem programu była wizyta w autoryzowanym serwisie VOLVO oraz Dziale Spedycji OMEGA Pilzno. Całości dopełnił krótki wykład o codzienności pracy spedytora zwieńczony ćwiczeniami praktycznymi w postaci scenek sytuacyjnych. Dzięki temu uczniowie mogli choć na moment wcielić się zarówno w rolę klienta oczekującego na towar, jak i zawodowego kierowcy i spedytora – osób odpowiedzialnych za terminowe i bezpieczne dostarczenie załadunku.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez nas Dniu Otwartym otrzymali niepowtarzalną okazję do pogłębienia teoretycznej wiedzy z zakresu procesu zarządzania łańcuchem dostaw, ze szczególnym ukierunkowaniem na procesy logistyczne realizowane w magazynach oraz spedycji. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdują się nasi przyszli spedytorzy, którzy będą oprowadzać po firmie kolejne grupy młodych ludzi zorientowanych na podjęcie zatrudnienia w branży TSL.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno