JUBILEUSZ 25 LAT

Od jednego samochodu do blisko 700 ciągników siodłowych w taborze. Od usługi krajowego transportu do grupy oferującej kompleksowe rozwiązania logistyczne, i nie tylko. Rozwój Omegi Pilzno to historia trwająca już ćwierć wieku.

W określaniu poziomu stabilności, doświadczenia i solidności przedsiębiorstwa nie sposób znaleźć bardziej miarodajną próbę, niż próba czasu. Na przestrzeni lat zmieniają się warunki rynkowe, konkurencja, regulacje prawne,  wreszcie oczekiwania klientów i pracowników. Rozpędzony rozwój technologii nakręca zmiany w informatyce, transporcie, budownictwie czy komunikacji społecznej. Odnalezienie się w procesie zachodzących zmian nie należy do zadań łatwych, tym bardziej cieszymy się, że od 25 lat potrafimy dobrze identyfikować potrzeby rynku i umacniać swoją markę, będąc dziś jednym z krajowych liderów branży.

Oglądając się za siebie można tylko wzdychać z sentymentem i posługując się znanym frazesem, powiedzieć: jak ten czas szybko leci. Gdy Omega Pilzno po raz pierwszy zaistniała na rynku, na 64. Gali rozdania Oscarów, nagrodę Akademii za najlepszy film otrzymało Milczenie owiec, Michael Schumacher wygrywał swój pierwszy wyścig formuły I, w telewizji debiutowały programy Kawa czy Herbata? i Koło Fortuny, na listach przebojów królował utwór November Rain zespołu Guns N’ Roses, a najlepiej sprzedającym się samochodem w Polsce był… Polonez Caro Plus.

Droga od realiów kraju, w którym uruchomiona zostaje pierwsza sieć telefonii komórkowej, a pułap otwarcia na świat wyznacza powstanie pierwszej restauracji sieci Mc Donald’s, do współczesnej firmy z taborem 700 ciągników siodłowych, przemierzających wzdłuż i wszerz drogi Europy, w głównej mierze opiera się o zbieranie cennych doświadczeń, wyciąganie z nich wniosków i planowanie kolejnych działań. Dziś Omega Pilzno to nie tylko transport lądowy, ale także zespół magazynów składający się na Podkarpacki Park Logistyczny, agencja celno-portowa w Gdyni czy serwisy samochodów ciężarowych.

Jubileusz 25-lecia to doskonała okazja żeby pokusić się o wspomnienia i podsumowania, a także podziękować tym, którzy wspólnie tworzą historię marki Omega Pilzno. To również najlepszy czas żeby planować kolejne lata działalności. Dlatego na rok jubileuszowy przewidzianych zostało wiele nowych projektów. Swój start będą miały przedsięwzięcia zmierzające do podnoszenia jakości już funkcjonujących rozwiązań, ale także postaramy się przecierać nowe dla branży szlaki.

Jedno jest pewne, 2017 rok planujemy wpisać w historię firmy złotymi zgłoskami, nie tylko ze względu na przypadający jubileusz.

FacebookTwitterPinterestGoogle +Stumbleupon
Omega Pilzno
Napisane przez Omega Pilzno